Loading color scheme

Wizyta uczniów ze SP nr.18 w Kaliszu

Drugiego grudnia 2021 roku siedzibę naszej fundacji odwiedziła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr.18 w Kaliszu. Uczniowie wraz z opiekunami zbierali informacje na temat wielokulturowej historii naszego miasta. Wysłuchali prelekcji na temat historii społeczności żydowskiej, rosyjskiej i niemieckiej, które zamieszkiwały nasze miasto i miały wpływ na jego charakter. W trakcie prezentacji dowiedzieli się o różnych wyznaniach religijnych poszczególnych narodów, o ich przedstawicielach, którzy dobrze zapisali się w historii naszego miasta. Mogli także zobaczyć zdjęcia budynków charakterystycznych dla poszczególnych społeczności, także tych, które już nie stanowią bogactwa architektury naszego miasta. Najwięcej czasu poświęciliśmy historii społeczności żydowskiej. Grupa uczniów obecnych na spotkaniu, przygotuje materiały i będzie prowadzić lekcje edukacyjne poświęcone wielokulturowości naszego miasta w innych klasach swojej szkoły. Dyrekcji i opiekunom ze Szkoły Podstawowej nr.18 gratulujemy pomysłu. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z wizyty przygotowanego przez nauczyciela p.Marka Zegarka. Bardzo dziękujemy za wizytę.